روش انتقال فایل بین حساب های گوگل درایو !همانطور که میدونید گوگل یک فضای ذخیره ی رایگان به نام گوگل درایو در اختیار کاربران قرار داده تا فایلهاشون مثل عکس و فیلم یا هر فایل دیگه ای رو اونجا ذخیره کنند .

فضایی که گوگل به رایگان در اختیار کاربران قرار داده 15 گیگابایت است . زیاده نه ؟!


به نظر می رسه زیاده ، اما  به یاد داشته باشیم که این فضا با فایل های شما در Google Drive، Gmail و Google Photos به اشتراک گذاشته شده است ! 

 اکثر ما دارای بیش از یک حساب گوگل هستیم ، و نکته جالب و کاربردی اینجاست که ، هنگامی که از یکی از حسابهایGoogle Drive خود خارج می شوید، می توانید فایل ها را به اکانت دیگر خود انتقال دهید. 

 

برای انتقال فایل بین حساب های گوگل درایو بدون دانلود و آپلیود مجدد ، مراحل زیر رو انجام میدیم :


  1. حساب اصلی Google Drive خود را باز کنید.
  2. فایلها یا پوشه هایی را که میخواهید به حساب ثانویه Google Drive خود انتقال دهید انتخاب کنید.
  3.  بر روی فایل یا پوشه راست کلیک  و اشتراک گذاری را انتخاب کنید. یا بر روی ایکون اشتراک گذاری کلیک کنید (در تصویر با شماره «1» نشان داده شده ). 
  4. نام کاربری اکانت دوم گوگل خود را وارد کنید روی  Advace کلیک کنید ، در قسمت تنظیمات اشتراک، مجوز مالک بودن را تغییر دهید. روی دکمه ارسال ( Send ) کلیک کنید .
  5. وارد حساب دوم گوگل درایو شوید ، بر روی فیلتر Shared with me در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید تا سریعا پوشه به اشتراک گذاشته شده را پیدا کنید.
  6. گوگل درایو به شما اجازه نمی دهد پوشه را کپی کنید، اما شما می توانید یک کپی از فایل های درون آن را کپی کنید و سپس آنها را در یک پوشه یا زیر پوشه جدید انتقال دهید و این کار را برای همه فایل های درون پوشه که قصد انتقال دارید انجام دهید . به این صورت : روی فایل (و یا همه آنها را انتخاب کنید) راست کلیک کنید  و بر روی Make a copy کلیک کنید.
  7. به حساب اولیه بروید و پوشه اصلی را از درایو خود حذف کنید و همچنین  آن را از سطل آشغال هم  حذف کنید.

اگر قصد انتقال همه اطلاعات خود را دارید  می توانید از Google Takeout برای انتقال آرشیو کامل اطلاعات خود به حساب دیگر استفاده کنید.